İMPLANT NEDİR ?

- İmplant Nedir İmplant Tedavisi Hakkında Bilgi ...

Diş çürüğü veya kaybı nedeniyle yapılması gereken tüm protetik tedavilerin amacı, doğal dişleri mümkün olduğunca taklit etmektir.

Ağızdaki diş sayısı azaldıkça bu amaca ulaşmak da zorlaşır.Ayrıca uzun bir süre geçtikten sonra yumuşak dokuda ve kemikte meydana gelen değişikler fonksiyonu kusursuz bir şekilde sağlamayı imkansızlaştırır. Protez ağıza uymaz hale gelir,tutuculuğunu artık kaybetmiştir.Bu gibi durumlarda modern bir diş hekimliği uygulaması olan İMPLANT teknolojisinden faydalanılabilir.

- İmplant Tedavisi Başlangıç Prosedürleri

İmplant Tedavisi Bilgilendirme

Tedavi planlaması , çoğunlukla operasyon öncesi yapılan düzenlemeyi kapsar. Diş hekiminiz öncelikle bütün diş ve diş etlerini kontrol eder; periodontal (diş eti) problemlei, çürük gibi tedavileri implantla ilgili işlemlere başlamadan önce giderir. Eğer genel sağlık problemleriniz varsa veya ilaç kullanıyorsanız doktorunuzla konsültasyon gerekebilir.

Ayrıca bir implant operasyonu yapmadan önce muylaka detaylı anamnez, panaromik röntgen, çeşitli testler (alerji, pıhtılaşma vs.) istenmelidir.

Gerekli görülen durumlarda ise bilgisayarlı tomografi de istenmektedir.İmplant Fiyatları Bana Kaça Malolur Kişiye Özel İmplant


- İmplant Tedavi Planlamaları

İmplantların tam,bölümlü ve tek diş eksiklikleri olmak üzere üç ana endikasyon grubu vardır. Uygulanacak implant sayısı bu üç endikasyona göre belirlenir.

- Tek diş eksiklikleri

Tek diş eksikliğiniz varsa, tek diş implant uygulaması genellikle çiğneme fonksiyonunu restore eder ve doğal görünümlü dişe sahip olmanızı sağlar!

- Kısmi diş eksiklikleri

Kısmi dişsizlik durumlarında, birkaç implant desteklenen köprü ya da kronlar, işlev ve görünüm açısından doğala en yakın ideal çözümler sunar.

- Total diş eksikleri

Eğer üst ya da alt çenenizde (veya her ikisinde birden) total dişsizlik sorununuz varsa yeterli sayıda implant ile desteklenmiş yada sabt protez seçeneklerinden birini (veya her ikisini) seçebilirsiniz.

İMPLANT LA İLGİLİ DİĞER KONULAR

İmplant ta Merak Edilenler

Herhangi bir hastalığı olan ve tıp hekimleri tarafından, “İmplant yapılamaz” raporu verilmiş kişiler dışında herkese implant uygula- nabilir. Ancak bazı özel hastalıklarda implant yapılıp ... devamı ..

Kişiye Özel İmplant

İmplant iki ana parçadan oluşmaktadır. İlki çene kemiğine yerleştirilen ve diş kökünü taklit eden vidalı diştir. İkinci parça ise implant ın içine vidalanan abutment dediğimiz üst ... devamı ..

İmplant Tedavi Aşamaları

Sağlık : Polikliniğimize implant ile ilgili başvuru yapan hastalarımız için öncelikle sağlık problemleri olup olmadığına dair bilgi topluyoruz. Çok sık olmasada karşılaşılabilen .... devamı ..

İmplant Destekli Protezler

Kullanmakta sıkıntı yaşadığınız bazıları için kabusa dönüşen hareketli protezleriniz artık yerini implant destekli sabit protezlere bırakıyor. Hareketli total protezler kullanım .... devamı ..

Uyarı !

Sayfamızda bulunan bilgiler internet ortamında kullanıcıyı bilgilendirmeye yönelik olarak hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Sayfamızdaki içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu bilgiler baz alınıp herhangi bir tedavi uygulanamaz. Rahatsızlığınızla alakalı en iyi bilgiyi diş hekiminizden almalısınız rahatsızlıklarınız için önce diş hekiminize başvurunuz. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.