İMPLANT TEDAVİ AŞAMALARI

- İmplant Tedavi Aşamaları Nelerdir ?

– Sağlık : Polikliniğimize implant ile ilgili başvuru yapan hastalarımız için öncelikle sağlık problemleri olup olmadığına dair bilgi topluyoruz. Çok sık olmasada karşılaşılabilen problemler olabileceği göz önüne alınması gereken önemli konulardan bir tanesidir.

– Diş yapısı ve uygulanabilirlik : Sonraki aşamada hastanın diş yapısı röntgen ve genel muayene ile tespit edilerek nasıl bir uygulama yöntemi kullanılacağına dair yol haritası çıkarılır. Bu durum hızlı ve doğru şekilde ilerlemek için gereken verileri sağlamak için yapılır.

– Implant operasyonu : Implant kemik içerisine yerleştirilir. Belirli aralıklarla yapılan kontroller sonucunda sonraki aşamaya geçebilmek için gerekli süre tespit edilir. Bu süre bazı durumlarda 6 ay kadar uzayabilir. Yapılan kontrollerde vücudun implanta karşı ne gibi bir davranış içerisinde olduğu tespit edilerek buna göre eğer gerekiyorsa önlemler alınabilir. Implant operasyonu ortalama 30-45 dakika arası süre almaktadır.İmplant Fiyatları Bana Kaça Malolur Kişiye Özel İmplant


– Protezlerin hazırlanması : Implant ile kemiğin biyolojik etkileşimi tamamlandıktan sonra protezlerin hazırlanması zamanı gelmiş demektir. Bu konuda aynı zamanda estetisyen olan uzman doktorlarımız sizlere yardımcı olacaktır. Protez dişlerin en uygun ve estetik şekilde hazırlanması aşamasında doktorunuz size bazı tavsiyelerde de bulunabilir. Protez için alınan ölçü ve renk hedeflenmesi işlemi sonucunda protezleriniz hazırlanır ve tekrar randevu verilir.

– Yeni dişlerin denenmesi : Doktorlarımız özellikle estetik konusunda hassas oldukları için bu konuyu aceleye getirmemeniz çok önemlidir. Çoğu zaman prototip için yapılan ilk denemeler hemen protezlerinizi kullanabileceğiniz anlamına gelmez. Doktorunuz eğer gerekiyorsa bir takım düzenlemeler yapabilir.

– Protezlerin yerleştirilmesi : Bu aşamada protezler artık implantlara bağlanır ve protezler ile ilgili yapılması / yapılmaması gerekenler hakkında detaylı bilgi verilir.

____________________________________________________

İMPLANT LA İLGİLİ DİĞER KONULAR

İmplant ta Merak Edilenler

Herhangi bir hastalığı olan ve tıp hekimleri tarafından, “İmplant yapılamaz” raporu verilmiş kişiler dışında herkese implant uygula- nabilir. Ancak bazı özel hastalıklarda implant yapılıp ... devamı ..

Kişiye Özel İmplant

İmplant iki ana parçadan oluşmaktadır. İlki çene kemiğine yerleştirilen ve diş kökünü taklit eden vidalı diştir. İkinci parça ise implant ın içine vidalanan abutment dediğimiz üst ... devamı ..

İmplant Tedavi Aşamaları

Sağlık : Polikliniğimize implant ile ilgili başvuru yapan hastalarımız için öncelikle sağlık problemleri olup olmadığına dair bilgi topluyoruz. Çok sık olmasada karşılaşılabilen .... devamı ..

İmplant Destekli Protezler

Kullanmakta sıkıntı yaşadığınız bazıları için kabusa dönüşen hareketli protezleriniz artık yerini implant destekli sabit protezlere bırakıyor. Hareketli total protezler kullanım .... devamı ..

Uyarı !

Sayfamızda bulunan bilgiler internet ortamında kullanıcıyı bilgilendirmeye yönelik olarak hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Sayfamızdaki içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu bilgiler baz alınıp herhangi bir tedavi uygulanamaz. Rahatsızlığınızla alakalı en iyi bilgiyi diş hekiminizden almalısınız rahatsızlıklarınız için önce diş hekiminize başvurunuz. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.